Etsi tältä sivustolta

Keräämme varoja juniorirahaston kevään tukihakua varten! 

Julkaistu

FC Hongan tahtotila on luoda jokaiselle lapselle ja nuorelle mahdollisuus harrastaa perheen taloudellisesta tilanteesta riippumatta. Tähän tarvitsemme seuralaisten ja kumppaniemme tukea. Yhdessä meillä on mahdollisuus luoda entistä tasavertaisemmat mahdollisuudet lapsille ja nuorille jalkapallon harrastamiseen ja lajissa kehittymiseen!

FC Honka ry:n juniorirahaston tarkoituksena on edistää ja tukea seuran vähävaraisten perheiden lasten ja nuorten harrastamista ja kilpailemista. Tarkoituksensa mukaisesti rahasto jakaa jäsenille avustuksia, joilla katetaan jalkapalloharrastuksen kustannuksia. Varoilla tuetaan toimintamaksuista aiheutuvia kustannuksia tasavertaisesti toimintamaksun piirissä oleville pelaajille.

Seuraava juniorirahaston tukihaku on 5.4.-18.4.2021. Tiedotamme tästä jäsenistöämme tarkemmin ensi viikolla.


Ole mukana tukemassa!

Sinulla on mahdollisuus eri tavoin tukea seuran lasten ja nuorten harrastamista:

1. LAHJOITA 

Lahjoituksen tekeminen juniorirahastoon on erinomainen tukemisen keino sekä yrityksille että yksityisille henkilöille!

  • Lahjoita haluamasi summa juniorirahaston tilille: FI 0612 1530 0016 4627
  • Tulosta halutessasi lahjakortti, jos haluat antaa lahjoituksen aineettomana lahjana läheisellesi. Yrityksille voimme räätälöidä oman lahjakortin.
  • Julkaisemme kaikkien halukkaiden juniorirahastoon lahjoittaneiden nimet seuran kotisivuilla. Mikäli haluat lahjoittajan nimen näkyviin kotisivuillemme, laita pyyntö sähköpostitse osoitteeseen  annariina.seppa@fchonka.fi. Yli 500 euron lahjoitukset uutisoidaan laajemmin seuran kotisivuilla, jos lahjoittaja niin toivoo.

2. OSALLISTU HUPPARIKAMPANJAAN

Hupparikampanjan kautta voit osoittaa tukea joukkueelle ja seuran juniorirahastoon!

Osallistu tukikampanjaan ja tilaa Support FC Honka -huppari:

  • Väreinä musta ja keltainen
  • Omat mallit naisille, miehille ja lapsille
  • Tilauksen yhteydessä voit valita, mille FC Honka ry:n joukkueelle haluat kohdentaa tuen. Jokaisesta myydystä hupparista ohjataan 11 euroa suoraan joukkueen ja seuran toimintaan: 50 % kohdennetaan valitsemallesi joukkueelle ja 50 % FC Honka ry:n juniorirahastoon. Voit halutessasi kohdentaa koko summan juniorirahastolle.
  • Hupparin hinta on 39,90 €. Tukihupparit toimitetaan tilaajille veloituksetta.
  • Kampanja on käynnissä 15.4.2021 saakka.
  • TÄSTÄ OSTOKSILLE >>  

3. OSTA TUOTTEITA FC HONKA RY:N VERKKOKAUPASTA 

Verkkokaupan myyntituotot ohjataan FC Honka ry:n juniorirahastoon. Tuotteet on mahdollista noutaa FC Hongan kioskista aukioloaikoina, joista tiedotetaan verkkokaupan sivuilla. Huom! Koronatilanteeseen liittyen saattaa tuotteiden noutomahdollisuus siirtyä myöhempään kevääseen.
TÄSTÄ VERKKOKAUPPAAN >>


Tue seuraa liittymällä FC Honka ry:n jäseneksi 

FC Hongan verkkokaupassa voit kätevästi maksaa vapaaehtoisen jäsenmaksun (huoltajajäsenmaksu, toimihenkilöjäsenmaksu, kannattajajäsenmaksut, jalkapallokoululaisen jäsenmaksu). Seuran hallitus hyväksyy uudet jäsenet kokouksessaan.

FC Honka ry:n jäsenenä tuet seuraa ja voit osallistua päätöksentekoon (FC Honka ry:n säännöt >>).

TÄSTÄ VERKKOKAUPPAAN >>


Lämmin kiitos tuestasi! 
 
#MeOllaanHonka 
#futiskuuluukaikille 


Rahankeräyslupa: RA/2021/258

Back to top