Etsi tältä sivustolta

Hakuaikaa on jatkettu! Haemme osa-aikaisesti toimivia valmentajia nuoriso- ja huippu-urheiluvaiheeseen 

Julkaistu

Yksi Suomen johtavista juniorijalkapalloseuroista, FC Honka ry, kehittää edelleen organisaatiotaan. Haemme kaudelle 2022-2023 valmennuksellista osaamista U12-U20 sekä tyttö- että poikapuolen kilpailullisten (akatemia&mustalinja) ja haastetason (keltainenlinja) joukkueisiin.    

Kuva: Aleksi Ahokas

Etsimme vuorovaikutustaidoiltaan positiivisesti ulospäinsuuntautuvia henkilöitä, joilla on vahvaa pedagogista osaamista ja hyvä organisointikyky. Toivomme hakijoilta koulutuksellista tai kokemusperäistä näyttöä nuorten jalkapallon lajivalmennuksesta. Liikunta-, kasvatus- tai opetusalan koulutuksen katsomme eduksi. 

Suomen Palloliiton ja UEFA:n valmentajalisenssisuosituksena suositus on C-taso, mutta tämä ei ole välttämättömyys työsuhteen alussa kaikissa toimenkuvissa. Ennen kaikkea odotamme palavaa intoa sekä halua liittyä osaksi mustakeltaista kasvutarinaa ja toimia yhdessä maamme johtavista juniorijalkapallon organisaatioista, sekä kiinnostusta kouluttautua eteenpäin lähitulevaisuudessa.  

Työnkuvat määritellään yksilöllisesti. Jokaiseen työnkuvaan kuuluu harjoitusten ja pelien ohjaamista iltaisin ja viikonloppuisin, säännöllistä kommunikointia pelaajien, vanhempien ja muiden valmennustiimiin kuuluvien henkilöiden kanssa, seuran sisäistä valmentajakoulutusta ja verkostotyötä.  Lisäksi työnkuviin on sovittavissa valmentajakoulutusta tai vastaavia tukipalveluita seuran jäsenistölle tai henkilökunnalle.   

Tavoitteenamme on rekrytoida 5-7 valmentajaa, joille nuorten valmennus on lähellä sydäntä. Työtehtävät täytetään 1.11.2022 alkaen tai sopimuksen mukaan. Hakuaika työtehtäviin on 12.8.2022 mennessä.

Vapaamuotoinen hakemus lähetetään sähköpostitse osoitteeseen: rekry@fchonka.fi.  

Hakemuksessa kannattaa tuoda esiin ainakin: 

 • Nimi ja yhteystiedot (puhelin ja sähköposti) 
 • Koulutus 
  • Siviilikoulutus 
  • Jalkapallovalmennuskoulutus 
  • Muu tehtävään liittyvä koulutus 
 • Kokemus 
  • Valmennuskokemus 
  • Muu tehtävään liittyvä työkokemus 
 • Muu osaaminen, esimerkiksi: urheilutausta, tietotekninen osaaminen, jne. 
 • Minkälaisista valmennustehtävistä olet / et ole kiinnostunut 

Valituilta henkilöiltä tarkastetaan rikosrekisteriote. 

Lisätietoja saat laittamalla kysymykset tai soittopyynnön aiheineen rekry@fchonka.fi -osoitteeseen.  

#MeOllaanHonka 

Back to top