Etsi tältä sivustolta

Vuosikokouksen päätöksiä

Julkaistu

FC Honka ry:n vuosikokous järjestettiin Esport Arenalla keskiviikkona 24.3. Vuosikokous järjestettiin vallitsevien koronarajoitusten puitteissa, terveysturvallisuus huomioiden ja siihen oli mahdollista osallistua myös etänä.

Kokouksessa käsiteltiin yhdistyksen sääntömääräiset asiat ja vahvistettiin hallituksen laatima toimintakertomus sekä tilinpäätös. Päättynyt toimintakausi oli 17.11.1975 perustetun seuran järjestyksessään 44. toimintavuosi.

Tilikausi alkoi 1.11.2019 ja päättyi 31.10.2020. Tilikauden keskeisenä tavoitteena oli seurahallinnon kehittäminen aiempaa ennakoitavammaksi ja suunnitelmallisemmaksi. Koronaviruksen aiheuttamat toiminnan keskeyttämiset sekä osittaiset rajoittamiset tekivät talouden ennustamisesta kauden aikana kuitenkin haastavaa. Tilikauden taloudellinen ylijäämä oli 34 201 euroa.

Kokous hyväksyi myös Jorma Savolainen FC Honka ry:n uudeksi kunniajäseneksi. Savolainen on järjestyksessään 20. seuran kunniajäsen.

#MeOllaanHonka

Back to top