Seura tiedottaa

Valmentajat kaudella 2022-2023

FC Honka ry on saanut viimeisteltyä useimpien tulevan kauden valmentajien sopimukset. Uusi toimintakausi alkaa 1.11.2022.

Seuraan on tulevalle kaudelle alla olevien lisäksi palkattu fyysisen valmennuksen päällikkö, josta tiedotamme tarkemmin myöhemmin.

Kuva: Aleksi Ahokas

Nuoriso- ja huippu-urheiluvaiheen valmennus

Akatemiajoukkueet ja mustat

Pojat

  • Valmennuspäällikkö Kimmo Eronen
  • A1: Vastuuvalmentaja Sarkhan Huseynov, valmentaja Jouko Riihimäki
  • A2: Vastuuvalmentaja Sarkhan Huseynov, valmentaja Evangelou Konstantinos
  • U16 Akatemia: Vastuuvalmentaja Sarkhan Huseynov, valmentaja Evangelou Konstantinos
  • B3: Vastuuvalmentaja Antony Mwangi, valmentaja Samuel Björklund
  • U15 Akatemia: Vastuuvalmentaja Jussi Koivula, valmentaja Henri Kaasalainen
  • U15 Musta: Vastuuvalmentaja Markku Heikkinen, valmentaja Antony Mwang
  • U14 Akatemia: Vastuuvalmentaja Henri Kaasalainen, valmentaja Jussi Koivula
  • U14 Musta: Vastuuvalmentaja Evangelou Konstantinos, valmentaja Nicolas Sievers Laine
  • U13 Akatemia: Vastuuvalmentaja Niko Laiho, valmentaja Mikko Tarvainen
  • U13 Musta: Vastuuvalmentaja Mikko Kohtala
  • U12 Akatemia: Vastuuvalmentaja Mikko Tarvainen, valmentaja Niko Laiho
  • U12 Musta: Vastuuvalmentaja Tuomas Partanen, valmentaja Niklas Hakkila

Tytöt

  • Valmennuspäällikkö Kimmo Eronen
  • TBSM: Vastuuvalmentaja Sacha Navalkar, valmentaja Antoni Dagaa
  • U16 Akatemia: Vastuuvalmentaja Stephen Gardias, valmentaja Samuel Björklund
  • U15 Akatemia: Vastuuvalmentaja Nico Nieminen, valmentaja Stephen Gardias
  • U14 FC Honka/FC Espoo YJ2: Vastuuvalmentaja Miika Saloranta
  • U13 Akatemia: Vastuuvalmentaja Jukka Vilen, valmentaja Manuel Martins
  • U12 Akatemia: Vastuuvalmentaja Jean Mushimiyimana (LePa), valmentaja Jukka Vilen

Keltaiset ja Vihreät joukkueet

Pojat

  • Harrastetoiminnan koordinaattori Kimmo Ketonen
  • B4: Vastuuvalmentaja Lauri Montonen, valmentaja Rasmus Lumme
  • B5: Vastuuvalmentaja Rasmus Lumme
  • U15 Keltainen: Vastuuvalmentaja Kimmo Ketonen
  • U14 Keltainen: Vastuuvalmentaja Väinö Tanskanen
  • U14-15 Vihreä: Vastuuvalmentaja Kimmo Ketonen
  • U13 Keltainen: Vastuuvalmentaja Väinö Tanskanen
  • U12 Keltainen:
  • U12-13 Vihreä: Kimmo Ketonen

Tytöt

  • Harrastetoiminnan koordinaattori Kimmo Ketonen
  • TB United: Vastuuvalmentaja Vesa Hellgren
  • U14-15 Keltainen: Vastuuvalmentaja Vesa Hellgren
  • U12-13 Keltainen:

Lapsiurheiluvaiheen ikäluokkavastaavat

Valmennuspäällikkö Jere Matinlassi

Pojat

  • U11 (2012): Niko Vainio
  • U10 (2013): Oskari Tielinen, Rami Prusila
  • U9 (2014): Edward Kukko, Rami Prusila
  • U8 (2015): Olli Juusela
  • U7 (2016): Felix Lück
  • U6 (2017): Felix Lück

Tytöt

  • U11 (2012): Henna Tenkanen
  • U10 (2013): Henna Tenkanen
  • U9 (2014): Anna Salmi
  • U8 (2015): Anna Salmi
  • U7 (2016): Anna Salmi
  • U6 (2017): Anna Salmi

  • Maalivahtivalmennus: Eemeli Reponen, Miika Salmi
  • Talenttivalmentajat: Jussi Vasara (pojat), Antoni Dagaa (tytöt)

Hallinnon työntekijät sekä kaikki yhteystiedot

Yhteistyössä