Seura tiedottaa

FC Hongan Nuorisourheiluvaiheen joukkueisiin liittyminen 

FC Hongan nuorisourheiluvaiheen kilpajoukkueet tarjoavat erinomaiset puitteet pelaajalle tavoitella omaa huippuaan. Korkealaatuisen valmennuksen ja hyvien olosuhteiden lisäksi joukkueidemme arjessa ovat säännöllisesti läsnä fyysisen valmennuksen päällikkömme ja loistavat maalivahtivalmentajamme. Akatemiajoukkueemme pelaavat säännöllisesti kansainvälisiä otteluita ja osallistuvat myös Huuhkaja-Helmaripolun korkeimmalle tasolle. Seuramme on myös Palloliiton laatuseurajärjestelmässä korkeimmalla tasolla 5. 

FC Honka ry ei järjestä erillisiä avoimia harjoituksia uusille pelaajille, vaan kilpailullisesta toiminnasta kiinnostuneet pelaajat voivat olla suoraan yhteydessä kyseessä olevan joukkueen valmennukseen. Yhteydenotot on hyvä tehdä mahdollisimman aikaisin, kuitenkin lokakuun puoleen väliin mennessä.  

Yhteyshenkilönä on tulevan kauden vastuuvalmentaja. Jos uusi vastuuvalmentaja tulee seuran ulkopuolelta, on yhteyshenkilönä valmennuspäällikkö. Valmentajatilanteemme onkin erinomainen, sillä kaikkien kilpajoukkueiden valmennustiimit ovat jo ensi kaudelle kasassa. 

Yhteystiedot nuorisourheiluvaiheen akatemia ja mustan linjan joukkueiden osalta löydät alta.  

Tytöt: 

Akatemia T2008: Nico Nieminen, nico-nieminen@hotmail.com

T2009: Yhteistyö FC Espoon kanssa, Elina Kuronen, elina.kuronen@fcespoo.fi

Akatemia T2010: Kimmo Eronen, kimmo.eronen@fchonka.fi, 0503295793 

(Vastuuvalmentaja Jukka Vilen) 

Akatemia T2011: Kimmo Eronen, kimmo.eronen@fchonka.fi, 0503295793 

(Vastuuvalmentaja Jean Mushimiyimana) 

Pojat: 

Akatemia P2008: Jussi Koivula, jussi.koivula@fchonka.fi 

Musta P2008: Markku Heikkinen, markku.heikkinen@fchonka.fi  

Akatemia P2009: Henri Kaasalainen, henri.kaasalainen@fchonka.fi  

Musta P2009: Evangelou Konstantis, cevangelou14@gmail.com 

Akatemia P2010: Niko Laiho, niko.laiho@fchonka.fi 

Musta P2010: Mikko Kohtala, mikko.kohtala@gmail.com  

Akatemia P2011: Mikko Tarvainen, mikko.tarvainen@fchonka.fi  

Musta P2011: Tuomas Partanen, tuomas.partanen@fchonka.fi  

Nuorisourheiluvaiheen keltaisen ja vihreän linjan joukkueiden uudet pelaajat kaudelle 2022–2023 

Nuorisourheiluvaiheen keltaisten ja vihreiden sekä muiden A- ja B-juniorijoukkueiden osalta voi olla yhteydessä joukkueenjohtajaan tai vastuuvalmentajaan läpi kauden. Joukkueiden yhteystiedot löytyvät seuran nettisivuilta. 


Kuvat: Aleksi Ahokas

Yhteistyössä